VOD – najlepsze propozycje dla prawdziwych kinomaniaków. Gdzie najlepiej oglądać?

Telewizja ma już ponad osiemdziesiąt lat. Ten czas pozwolił na wzniesienie jej na wyżyny rozwoju technicznego. Jego doskonałym przejawem jest powstanie „telewizji na żądanie”. Dzięki niej zawsze, w każdym miejscu i czasie możesz oglądać najlepsze produkcje. Chciałbyś móc przedpremierowo obejrzeć Twoje ulubione seriale? VOD seriale to opcja stworzona specjalnie dla Ciebie? Jesteś fanem doskonałych hollywoodzkich produkcji? W takim razie wybierz VOD filmy!

Zalety oglądania telewizji w systemie VOD

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak długą drogę po szlaku rozwoju przeszła tradycyjna telewizja od czasów swoich początków? Kiedyś rzeczy niewyobrażalne dzisiaj są codziennością. Fakty, które niegdyś wydawały się być stałe, teraz zupełnie zmieniły swój charakter. Myślisz, że nasze babcie, a nawet rodzice podejrzewali, że tradycyjna telewizja straci na popularności, że ludzie pójdą w zupełnie innym kierunku, że nie będzie to już podstawową rozrywką i że nie będzie trzeba czekać tygodniami na premierę kolejnego odcinka serialu lub ulubiony film? Czasy, kiedy wszystkie dzieci z podwórka zbierały się w jednym mieszkaniu, aby o godzinie dziewiętnastej obejrzeć „Wieczorynkę” już dawno odeszły do lamusa. Tradycyjna telewizja powoli zostaje zastępowana tą internetową i chociaż ludzie ciągle czują sentyment do pilota i filmowych piątków i sobót, to znajdują coraz to więcej powodów, aby przenieść się do świata wirtualnego.

Na szczęście te prawidłowości doskonale znają i dostrzegli w odpowiednim momencie ludzie zarządzający największymi stacjami telewizyjnymi na świecie oraz całym rynkiem telewizyjnym. Starają się oni na bieżąco nadążać za galopem zmieniającego się świata i tworzą coraz to nowe techniki odbioru oraz środki przekazu.

Obecnie bardzo popularną metodą na odbiór ulubionych materiałów filmowych jest korzystanie z telewizji w typie VOD. Po rozwinięciu angielskiego skrótu otrzymujemy: „video on demand”, co oznacza” wideo na żądanie/życzenie”. Widz ma więc możliwość dowolnego wyboru tego, co i kiedy ogląda i nie jest uzależniony od sztywno ustalonej ramówki telewizyjnej.

Doskonałą wiadomością jest również fakt, że twórcy VOD dają często możliwość oglądania najlepszych filmów i seriali bez reklam. Do tego są to produkcje filmowe, które dopiero zeszły z kinowych ekranów i jeszcze długo potrwa zanim trafią na ekrany telewizorów. Często się zdarza, że VOD seriale emituje materiały jeszcze zanim pojawią się na kanałach telewizyjnych.

Warto podkreślić, że platformy VOD są dostępne na wszystkich urządzeniach. Ulubione produkcje obejrzymy więc zarówno w popularnych przeglądarkach internetowych, ale też na ekranach telewizorów z funkcją Smart TV, tabletów oraz telefonów komórkowych.

VOD to opcja korzystna również pod względem ekonomicznym. Oferowane przez serwisy pakiety są zazwyczaj niedrogie, a do tego bardzo szerokie w swoim zakresie. Jest to znacznie korzystniejsze niż opłacanie dostępu do konkretnych zestawów telewizyjnych różnorodnych operatorów.

Gdzie szukać filmów i seriali online?

Rozwiązanie VOD jest ostatnio bardzo popularną metodą przekazu. Na jej wprowadzenie zdecydowało się wiele telewizji stacjonarnych. Powstały też firmy, które zajmują się jedynie transmisją internetową. Naszym zdaniem najkorzystniejszym wyborem będzie postawienie na legalną telewizję internetową Ipla.tv.

IPLA daje dostęp do ogromnego zbioru materiałów filmowych z różnych dziedzin i przeznaczonych dla odbiorców w każdym wieku. Wszystkie materiały są starannie selekcjonowane i przypisywane do odpowiednich grup tematycznych. Filmy, seriale i bajki dla najmłodszych przechodzą wielowymiarową i niezwykle uważną kontrolę.

Platforma umożliwia wykupienie pojedynczych dostępów do własnych zasobów lub zakup pakietowy. Twórcy serwisu stworzyli kilkanaście spersonalizowanych pakietów. Materiały, które się w nich znajdują przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym odbiorcom. Ponadto każdy z pakietów można bezpłatnie testować przez okres dwóch tygodni.