Polski serial telewizyjny „Ślepnąc od świateł” dostępny jest już na platformach dystrybucji internetowej

Fani prozy polskiego pisarza Jakuba Żulczyka nie musieli długo czekać na ekranizację książki swojego ulubionego pisarza. Historia Kuby – warszawskiego dilera kokainy – została zekranizowana na naprawdę wysokim poziomie z dbałością o wszystkie szczegóły drukowanego pierwowzoru. Serial telewizyjny „Ślepnąc od świateł” można teraz oglądać w internecie.

O czym jest fabuła serial „Ślepnąc od świateł”? Krótkie wprowadzenie

Serial jest wierną adaptacją prozy Jakuba Żulczyka (odpowiedzialnego również za scenariusz wraz z Krzysztofem Skoniecznym). Podobnie jak książka serial „Ślepnąc od świateł” opowiada historię warszawskiego dilera kokainy – Jakuba. I w zasadzie tyle o nim wiemy. Główny bohater jest oszczędny w słowach, a jego enigmatyczny styl bycia drażni jego przyjaciół oraz znajomych. Kuba wiedzie „spokojne” życie, „interes” kwitnie, wydawałoby się, że nie musi się niczym przejmować. Wszystko się zmienia, gdy postać wchodzi w posiadanie torby z różową partią kokainy, której pochodzenie jest równie tajemnicze jak główny bohater, a w mieście pojawia się „nowy” gracz pragnący ją odzyskać. Na domiar złego główny bohater „Ślepnąc od świateł” jest dręczony koszmarami. Jak z tym wszystkim poradzi sobie Kuba?

Czy warto zapoznać się z polską produkcją „Ślepnąc od świateł”?

Bez wątpienia tak! Od początku polska adaptacja zgarniała same dobre recenzje. Serial „Ślepnąc od świateł” jest chwalony za wierność fabularną pierwowzorowi i utrzymanie niesamowitego klimatu książki. Na pewno nie bez wpływu było to, że współautorem scenariusza jest twórca książki „Ślepnąc od świateł” – Jakub Żulczyk, który niejednokrotnie brał udział przy tworzeniu skryptów filmowych. Drugim twórcą scenariusza jest Krzysztof Skonieczny, również niebanalna postać nowej polskiej kinematografii. Rola Jakuba przypadła w udziale Kamilowi Nożyńskiemu. Jest to debiutant, ale jak na początkującego aktora radzi sobie naprawdę nieźle. Na uwagę zasługuje też ścieżka dźwiękowa serialu. Od klasyki startego polskiego rocka, przez zagranicznych wykonawców po nowy uliczny rap.

Gdzie obejrzę „Ślepnąc od świateł”? Odcinki serialu i jak je znaleźć

Dość dużo czasu minęło od premiery telewizyjnej serialu „Ślepnąc od świateł”, więc gdzie je można teraz zobaczyć? Jak i na wiele pytań tak i na to odpowiedź brzmi – poszukać w internecie. Wystarczy uruchomić przeglądarkę internetową, odpalić wyszukiwarkę, a w jej pole wyszukiwania wpisać frazę: „Ślepnąc od świateł” odcinki. Dzięki temu ukażą się nam wszystkie serwisy, które w swojej bazie mają serial „Ślepnąc od świateł”. Jednak z którego z nich skorzystać?

Gdzie w dystrybucji internetowej można obejrzeć serial „Ślepnąc od świateł”?

Serial jest dostępny na kilku platformach telewizji internetowej i widz może mieć problem ze zdecydowaniem, z której skorzystać. Jednym z najpopularniejszych tego typu serwisów jest IPLA. W prosty sposób pozwala na skorzystanie ze swojej bazy filmowo serialowej. Wystarczy tylko w zasobach poszukać „Ślepnąc od świateł” odcinki i można się cieszyć tą wyśmienitą produkcją!