Nowy wachlarz usług w telewizjach internetowych

VOD zdobywa coraz większe rzesze sympatyków na polskim rynku telewizyjnym . Czy warto korzystać z tego typu serwisów? 

Co to jest VOD i czemu staje się takie popularne w naszym kraju?

Internet to jedna z najszybciej rozwijających się technologii informatycznych w naszym życiu. Mamy z nią styczność na każdym kroku, czy to w pracy, czy to jeśli chodzi o komunikację przez nasz telefon komórkowy, czy też wreszcie jeśli chodzi o rozrywkę. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta, platformy telewizji internetowych starają się nam dostarczyć szereg nowych funkcjonalności. Jedną z nich jest usługa VOD, która staje się coraz popularniejsza z powodu swoich wielu zalet.

Czy wiesz, co oznacza termin VOD?

Skrót ten można rozwinąć do anglojęzycznej frazy „Video On Demand”, co po polsku tłumaczy się po prostu jako „wideo na życzenie”. Jest to zbiór usług, które umożliwiają widzom wybór tego, co chcą aktualnie oglądać. Niezależnie czy jest to ich ulubiony serial kryminalny, film sensacyjny czy wieczorne wydanie wiadomości. Coś na kształt wypożyczalni filmów w zaciszu własnych czterech ścian!

Warunki techniczne korzystania z usług Video On Demand

Urządzenie z dostępem do internetu to wszystko, co musisz posiadać, żeby cieszyć się z usług Video On Demand. Naprawdę nie potrzeba nic więcej. Żadnych specjalistycznych sprzętów, żadnych dekoderów czy talerzy satelitarnych, ani żadnego dodatkowego okablowania. Nie ma znaczenia czy chcesz oglądać najnowsze filmy na ekranie swojego smartfona, laptopa czy po prostu telewizora z systemem smart tv. Na wszystkich wymienionych urządzenia jesteś w stanie korzystać z usług „Video On Demand”. Warunkiem koniecznym jest tylko możliwość podłączenia do internetu. Stąd usługi tego rodzaju często są nazywane telewizją internetową.

Jak wygląda ramówka serwisów telewizji internetowej?

Repertuar telewizyjny na platformach streamingowych zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. To Ty decydujesz co, chcesz teraz oglądać, w przeciwieństwie do tego co narzucała nam ramówka klasycznej telewizji kablowej. Na VOD seriale i filmy, które kochasz oglądasz, kiedy chcesz i w jakim miejscu chcesz. Niezależnie czy jest to poranne śniadanie czy może bez senna noc. A może jesteś w podróży lub poszedłeś posiedzieć na ławce w parku? Wszędzie tam masz dostęp do telewizji internetowej. Usługi „Video On Demand” zapewniają nam wolność, jakiej nie gwarantowało nam używanie standardowej, a teraz przestarzałej już telewizji.

Czy korzystanie z usług Video On Demand jest skomplikowane?

Absolutnie nie! Można powiedzieć, że jest to jeszcze prostsze niż rozwiązania, które wcześniej podsuwał nam przemysł rozrywkowy. Wystarczy zalogować się na odpowiednią stronę albo użyć dedykowanej aplikacji na telefon czy tablet i w paru prostych klikach uzyskujemy dostęp do treści platform streamingowych.

Platform dostarczających usługi Video On Demend jest już na polskim rynku dość sporo i każda z nich dysponuje trochę innym katalogiem. Można, więc powiedzieć, że asortyment treści telewizji internetowych w naszym rodzimym kraju jest całkiem szeroki i różnorodny. Należy zauważyć, że w ofercie VOD filmy i seriale to już podstawa. Jest to absolutne minimum, jeśli chodzi o bazę treści telewizji internetowej. Jednak czy to wszystko? Zdecydowanie nie, platformy streamingowe mogą się pochwalić także szeroką dostępnością do programów informacyjnych typu wiadomości z kraju i ze świata czy innego rodzaju cyklicznych treści dostępnych w klasycznych kanałach telewizji kablowej. Bogactwo katalogu serwisów streamingowych naprawdę może zaskoczyć. 

Czy warto korzystać z nowinek, które dostarczają nam telewizje internetowe?

Naszym zdaniem tak i gorąco namawiamy do używania usług Video On Demand. Jeśli nie przekonał Was powyższy artykuł, to osobom sceptycznym radzimy chociaż przez chwilę przetestować internetowe rozwiązania dostarczane przez platformy streamingowe. Wtedy na własnej skórze będziecie mogli się przekonać jakie możliwości gwarantuje nam telewizja internetowa. To nie tylko bogactwo dostępnych treści, ale także łatwość ich obsługi w kilku prostych krokach. Spróbuj, a gwarantujemy, że je pokochasz!